OSTRAVSKÉ OKRUHY 2021 / 18. MJV

sobota 28. 8. 2021

Ostrava–Poruba

výsledky »


FARM TOUR 2021

neděle 29. 8. 2021

Hrabyně

výsledky »

pořadatel:

hlavní partner:

ostrava poruba

 

partneři FARM TOUR:

 

partneři:

cesky svas cyklistiky

OSTRAVSKÉ OKRUHY

Carla Kriterijní liga 2021 / 18. ročník Memoriálu Jana Veselého v silniční cyklistice 2021

FARM TOUR 2021

ŠKODA CUP 2021 / TECHNISERV CUP 2021 / Hrabyně

21. 08. 2015

Ostravské okruhy 2015

12. ročník Memoriálu Jana Veselého v silniční cyklistice, Český pohár mládeže a žen pro rok 2015, 19. závod Slezského poháru amatérských cyklistů 2015 a okruhy pro veřejnost, to vše jsou závody v silniční cyklistice, které lákají diváky v sobotu 22. srpna na Hlavní třídu v Ostravě-Porubě.

Od 9 hodin ráno bude Hlavní třídy uzavřena jen pro závodníky. Na okruhu dlouhém 2,5 km předvedou svůj výkon žáci i dospělí účastnící se Slezského poháru amatérských cyklistů i nejlepší profesionální cyklisté. Největší hvězdou je bezesporu ostravský rodák a nejlepší český cyklista do 23 let Josef Černý. „V současné době jsem sice v polské profesionální stáji CCC Sprandi, ale Ostrava je moje rodné město a okruh v Porubě má své velké kouzlo," těší se na večerních sto kilometrů Černý, který svým výkonem průběžně překvapuje svět velké světové cyklistiky. „Doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků," dodává. V to také doufá ředitel závodu, cyklistický světoběžník, Vítězslav Dostál: „Myslím, že v sobotu může každý strávit skvělý den s cyklistikou. V rámci Ostravských okruhů totiž nezávodí jen registrovaní, ale každý kdo má kolo, může přijít a na okruhu si také zajezdit. Od 13 hodin je totiž okruh k dispozici závodům příchozí veřejnosti v kategorii školní mládež i dospělí."

Na děti čekají tři okruhy v celkové délce 3,6 km. Pro dospělé je připravena trať v délce 10 km. Vše za stejných technických podmínek jako profesionální závodníci skupiny Elite. Pokud se týká ženské špičky, loňská vítězka Anežka Drahotová letos do Ostravy nepřijede. Reprezentuje totiž Českou republiku na Mistrovství světa v atletice v Pekingu, kde bude bojovat o medaili v chůzi. Memoriál Jana Veselého je také příležitostí k pravidelnému setkání českých olympijských legend. Ti také věnují speciální pohár pro vítěze kategorie Elite. Kromě věcných cen je soutěž také dotovány částkou 40 000 korun pro kategorie Elite, U23, Ženy a Junioři v rámci českého poháru.

« zpět